تبلیغات
ظهور 313 - روضه انگلیسی هم داریم/ می‌گویند عاشورا را سیاسی‌ نکنید!

روضه انگلیسی هم داریم/ می‌گویند عاشورا را سیاسی‌ نکنید!

نویسنده : مدیریت سایت سه شنبه 27 آبان 1393 12:21 ب.ظ  •    ارسال شده در: مصاحبه،گزارش

مدتی است که برخی انحرافات ترویجی از سوی جریانی خاص در میان گروهی منتسب به شیعیان مبنای اختلاف شده و نظرات و رفتار آنان دست‌مایه تعداد زیادی از رسانه‌های خارجی شده است.
این رسانه‌ها با نمایش فعالیت‌ها و مواضع این گروهک‌‌های خاص تصویری وارونه از شیعیان به دنیا مخابره کرده و روز به روز به اختلاف افکنی میان مسلمانان با یکدیگر و همچنین تخریب مذهب تشیع در میان پیروان ادیان دیگر می‌پردازند. ترویج خون‌ریزی، قمه‌زنی و اهانت به همسران و اصحاب رسول‌الله(ص) به بهانه عزاداری برای ائمه معصومین(علیهم السلام) که با نظر منفی بسیاری از علما و مراجع روبه‌رو شده است،بخش قابل توجهی از رفتارهای این گروه را نمایش می دهد که با واکنش منفی قاطبه مردم و مسلمانان سرتاسر جهان نیز مواجه شده است.
             سوءاستفاده و نمایش تصاویر تیغ‌زنی و خون‌ریزی متأثر از قمه‌زنی در شبکه‌های جهانی متعلق به جریان ضد اسلام موجب به هم ریختگی تصویر واقعی و البته زیبای دین اسلام در نظر مردمان جهان شده است.این تصاویر همگی از پوشش چند مجلس خاص که با هدایت این جریان انحرافی برگزار شده، تهیه شده است.

جریان موسوم مدتی است که ذیل عنوان مرجعیت فردی خاص دست به ترویج این دیدگاه‌های اختلافی که عموماً ریشه در مسائل سیاسی و جناحی و در ضدیت کامل با بسیاری از مولفه‌های دینی دارد، زده و اقدامات رسانه‌ای و تکفیر جریانات مختلف دینی را در دستور کار خود دارند. صدمات زیادی از ناحیه مواضع تند و رادیکال و بعضاً غیرعقلانی آنان متوجه مسلمانان و خصوصاً شیعیان شده است. کارشناسان دینی عموماً حرکات این جریان انحرافی در میانه ایام عزاداری برای سید و سالار شهیدان را حرکتی در تضعیف توان آگاهی بخش و دستاوردهای این دستگاه می‌دانند و به نقد آن می‌پردازند. عمده انتقادی که کارشناسان برجسته دینی مطرح می‌کنند این است که چطور در شرایطی که جمهوری اسلامی در تحریم کامل بانکی قرار دارد جریانی امکان تجارت و تبادل مالی بین‌المللی با برخی مجالس داخلی داشته یا شبکه‌های رسانه‌ای و ماهواره‌ای گسترده‌ای که سرمایه مالی عجیبی برای هدایت آن‌ها مورد نیاز است را مدیریت می‌کنند.

آنان همچنین از وجود حساب‌های بانکی در انگلستان و واریز وجوه مالی از کشورهای منطقه و برخی کشورهای اروپایی که در تمام این سال‌ها عمده تمرکز خود را بر تخریب وجهه اسلام و تشیع قرار داده و امروز به عنوان اسپانسرها و پشتیبانان اصلی این جریان محسوب می‌شوند، ابراز تعجب کرده و اتفاقاً آن را دلیل محکمی در انحراف این جریان و توجیه محکمی در هدایت آنان از خارج کشور برمی‌شمارند. آن‌ها اشارات زیادی به نفوذ جریانات ضد اسلام و یهودی به بدنه مسلمانان و سابقه طولانی دولت انگلستان در ایجاد فرقه‌های انحرافی در اسلام و تشیع می‌کنند و نسبت به قوت گرفتن این جریانات هشدار می‌دهند.

«تخریب وحدت مسلمانان جهان» یکی از بزرگترین آسیب‌هایی است که این جریان شانه به شانه جریانات تکفیری‌ای از جنس داعش که در جناح مقابل آنان و با توجیه مقابله با این جریان ایجاد شده، مشغول دامن زدن به آن است.

حرکات این جریان انحرافی باعث شده است که با تکیه بر اقدامات آنان اختلافاتی کاذب و غیرعقلانی میان جریانات مختلف اسلامی ایجاد شده و با کوبیدن بر طبل اختلاف شیعیان و اهل سنت به یکپارچگی و برادری مسلمانان با یکدیگر لطمات شدیدی بزنند. این لطمات به جایی رسیده که در نقاط مختلف دنیا جریانات تندرو به جان مسلمانان در مذاهب گوناگون افتاده و امنیت خانواده‌های مسلمانان با بحران جدی مواجه شود. این جریان تاکنون در جهت مواضع ضد وحدت و انحرافی خود بارها به ساحت علمای بزرگ اهل سنت و شیعیان بی احترامی کرده و از عبارت‌های ناپسندی در مواجهه با آنان بهره ببرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب استاد حوزه و دانشگاه و مسئول قرارگاه عمار در گفت‌وگو با تسنیم در این خصوص گفت: به طور کلی اگر هدف از عزاداری برای اباعبدالله الحسین(ع) روشن بشود، مدل روضه‌خوانی‌ها و گفتمان روضه هم خط و شکل خود را پیدا می‌کند. اگر هدف از برگزاری‌ مراسم دچار انحراف بشود، طبیعتا محتوا هم دچار انحراف خواهد شد.

وی ادامه داد: ما باید ببینیم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) چرا بر بزرگداشت اباعبدالله الحسین(ع) تاکید داشتند؟ آیا اباعبدالله الحسین(ع) به لحاظ ذاتی با سایر ائمه تفاوتی دارد؟ آیا مصیبت‌ها با هم تفاوتی دارند؟ یا نه برگزاری مصیبت اباعبدالله الحسین(ع) و گریه بر او هدفی را تامین می‌کند که این هدف، با برگزاری عزاداری بر سایر ائمه تا این حد اثرگذار و محقق نخواهد شد؟!

حجت‌الاسلام طائب توضیح داد: وقتی امام رضا(ع) به ابن شبیب می‌فرمایند که «اگر خواستی بر هر چیزی گریه کنی بر اباعبدالله الحسین(ع) گریه کن» این چه معنایی دارد؟ بنا بر نظر ایشان این گریه، گریه‌ای است که هدفدار و نیت‌مند و گریه مفید و مرغوب است. بدین‌ترتیب هر گریه مفیدی اگر بخواهد انجام شود وقتی بر اباعبدالله الحسین باشد، فایده‌اش بیشتر است.

وی با بیان ایکه باید ببینیم اصلا اقامه عزا برای اباعبدالله الحسین(ع) اصلا برای چه انجام می‌گیرد؟ افزود: ما چرا برای اباعبدالحسین اقامه عزا می‌کنیم؟ مگر مرگ پایان کار است که ما بیاییم اعلان مصیبت کنیم؟ نخیر، گریه بر ائمه و برگزاری مجالس عزا در شهادت و وفات ایشان برای بزرگداشت نام، راه و خط آن بزرگواران است. خود ائمه هم فرمودند اگر می‌خواهیم نام و یاد و راه و خط ما زنده بماند، نام و راه و خط اباعبدالله الحسین(ع) را زنده نگه دارید. یعنی اقامه عزا بر امام حسین(ع) اقامه نام و راه و خط ائمه است، که این همان نام و راه و خط قرآن و اسلام ناب محمدی(ص) است. این باید در قابل عزاداری‌های ما زنده بماند.

مسئول قرارگاه عمار اظهار کرد: وقتی معلوم شد که در عزاداری‌ها باید این محتوا زنده شود، ما در حقیقت در معرض «هل من ناصر ینصرنی» اباعبدالله الحسین در کربلا قرار داریم. اگر بخواهیم امروز به این «هل من ناصر…» پاسخ دهیم تا اباعبدالله الحسین(ع) از تنهایی دربیاید، باید ببینیم امام حسین(ع) زنده کیست!

به گفته حجت‌الاسلام طائب اگر فهمیدیم امام حسین(ع) زمان، حضرت بقیه ‌لله الاعظم(عج) است و ایشان امروز «هل من ناصر ینصرنی» می‌گوید، اگر فهمیدیم که علت غیبت ایشان احاطه دشمن به دور ایشان است و دشمنان نمی‌گذارند ایشان آشکار بشوند و به همین خاطر است که «هل من ناصر…» می‌گویند و اعلام می‌کنند که کمک کنید تا من از حصار غیبت بیرون بیایم، آن‌وقت متوجه می‌شویم که پاسخ هیئت‌های عزاداری ما به این «هل من ناصر…» چیست!

وی گفت: اگر در هیئت‌های ما محتوایی آمد که حصار غیبت بقیه‌الله الاعظم(عج) را قوی‌تر و دشمن را جری‌تر کرد و ظهور حضرت را ناممکن‌‌تر کرد، باید بدانیم که آن روضه و مصیبت نه تنها پاسخ به «هل من ناصر ینصرنی» نیست، بلکه کمک کرده به طرف مقابلی که امام حسین(ع) را در کربلا به شهادت رساندند.

این استاد حوزه علمیه و دانشگاه با اشاره به جریان موسوم به شیعیان انگلیسی گفت: روضه انگلیسی معنا دارد، برخی نگویند که معنا ندارد. شیعه و هیئت و روضه انگلیسی معنادار است، روضه انگلیسی یعنی روضه‌ای که امروز ظهور بقیه‌الله اعظم(عج)را به تاخیر بندازد.

وی با طرح این سوال که کدام روضه امروز می‌تواند ظهور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را به تاخیر بیندازد؟ گفت: آن روضه‌ای که حصار عداوت با امام زمان(عج) در پیرامون کعبه و اطراف بیشتر بکند و موانع آمدن حضرت را محکمتر کند تا نتوانند ظهور کنند، این می‌شود روضه انگلیسی و صهیونیستی.

حجت‌الاسلام طالب تصریح کرد: امروز اسرائیل و صهیونیسم جهانی می‌بیند که سد دارد شکسته می‌شود، دارند تضعیف می‌شوند، بیداری اسلامی دارد به همه نقاط جهان می‌رود، اهل سنت دارند طالب امام حسین(ع) می‌شوند، دارند طالب این «هل من ناصر ینصرنی» می‌شوند. بنابراین اگر ما آمدیم و این بیداری را تبدیل کردیم به دشمنی، این بیداری نسبت به دشمن اصلی که اسرائیل است را تبدیل کردیم به دشمنی فرعی و فلش هجوم به دشمن اصلی یعنی اسرائیل را برگرداندیم به سمت مسلمانان، این کار بسیار اشتباهی است، باید ببنیم در این صورت به نفع چه کسانی کار کرده‌ایم؟

مسئول قرارگاه عمار با بیان اینکه امروز شاعران آئینی و مداحان ما، روضه‌دارها و هیئتی‌های ما این قضیه را خوب فهمیده‌اند، گفت: اما عده قلیلی دارند مقاومت می‌کنند. این عده قلیل باید بدانند که مقاومت اینها مانند مقاومت سازمان‌های منحرف از ابتدای انقلاب اسلامی تا الان در برابر حرکت اصیل اسلام ناب است که دوام نمی‌آورد.

                                                               روضه انگلیسی هم داریم/ می‌گویند عاشورا را سیاسی‌ نکنید!


وی ادامه داد: همانطوری که حرکت اسلام ناب در جمهوری اسلامی کسانی را که می‌خواستند این حرکت را متوقف کنند، به کناری زده و زائل کرده است، اینها هم باید بدانند با عنایت بقیه الله الاعظم(عج) کسانی که چنین مقاومتی کنند و بخواهند هیئت‌های انگلیسی و روضه‌های انگلیسی برپا کنند، حرکت اصیل اسلام ناب همه اینها را زائل خواهد کرد.

حجت‌الاسلام طائب خاطرنشان کرد: امروز این حرکت اسلام ناب مورد عنایت بقیه‌الله الاعظم(عج) است و امام زمان به انتظار حرکت ما نشسته اند. امام زمان(عج) همه خون‌های پاکی را که در سراسر دنیا برای تحقق ظهورشان ریخته می‌شود تا زمینه ظهور آماده شود، مظاره می‌کند. در چنین شرایطی آیا ما می‌توانیم بیائیم در روضه‌های امام حسین(ع) نیشتر بزنیم یا به گردن این حرکت اصیل شمشیر بگذاریم یا بخواهیم آن را متوقف کنیم؟! قطعا بقیه الله الاعظم(عج) نخواهند گذاشت این حرکت‌ها به ثمر برسد.

وی در پایان گفت: بنابراین صحبت‌هایی مانند صحبت‌های برادرمان جناب آقای رحیم‌پور ازغدی نوعی بیدارسازی اینها است که شما خودتان را بر قطاری که می‌خواهد ظهور را متوقف کند، قرار ندهید، بلکه بیایید بر آن مرکبی سوار شوید که در روند آماده‌سازی ظهور هست.

استاد رحیم پور چه گفت؟/ رحیم پور: می گویند عاشورا را سیاسی نکنید!

استاد حسن رحیم پور ازغدی که سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران بود، در بخشی از سخنانش اشاره ای به حواشی سخنرانی اخیرش در مورد عزاداری پرداخت. سخنرانی که در آن به تبیین برخی انحرافات در عزاداری های حضرت اباعبدالله پرداخته شده بود.

وی به نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری آمدند گفتند: عده ای که می آیند و نیم ساعت حسین وای حسین وای می گویند، به تنهایی به چه درد می خورد. کمی هم از معارف اهل بیت (ع) باید بگوییم.

رحیم پور گفت: تا ما حرفی می زنیم می گویند این ضد حضرت محسن(ع) و حضرت فاطمه (س) است. الان که اینترنت و ماهواره و … هست به این راحتی دروغ می گویند. این ها در صدر اسلام چه کار می کردند. راحت به همه دروغ می بستند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: ترانه های مبتذلی را در برخی مجالس لهو و لعب به کار می برند همان را در هیأت به کار می برند. همان آهنگ و حتی همان شعر را به کار می برند. فقط منظورشان را معصومین می کنند و شعر را می خوانند. آیا اینها خیانت به شیعه نیست؟ آیا اینها عزاداری است؟

من شنیده ام برخی از آنها با برخی از خوانندگان جلساتی دارند و بده بستان انجام می دهند. این ترانه اش را به او می دهد. و دیگری ثوابهای شعرش را به اون یکی می دهد!

آهنگ های جاز، راک و رپ … را در این هیأت ها آورده اند. قلاده می بندند و صدای سگ در می آورند. همین امسال در مشهد این اتفاق افتاد. قلاده بستند و مداح می گفت:

کنم عوعو دهم دست ولایت (صدای جمعیت سگ)

یا اینکه می گفتند:

یک تکه استخوان بس است ما را

رحیم پور ازغدی که بنا داشت در این تریبون روایت های اقتصادی حضرت سید الشهدا(ع) را عنوان کند گفت موضوعی که می خواستم صحبت کنم بماند برای جلسه بعد. الان باید از ساحت سید الشهدا(ع) دفاع کنم.

وی ادامه داد: جلسه راه انداختند و همه لخت و ادای مست ها را در می آورند. بچه های شیعه هم فکر می کنند اینها عزاداری است و باعث تقرب به اهل بیت(ع). در برخی از این مجالس همانند مست ها حرکت می کنند و داد می زنند:

ما گر از سر بریده می ترسیدیم از محفل عشاق نمی رقصیدیم

کسی نیست به آنها بگوید: محفل عشاق اینجا نیست. شرق دجله زیر خمپاره و آتش وخون بود.

یا می گویند: رقاصم و رقاصم رقاصه عباسم

عباسی که می گوید دست راستم را قطع کنند، مکتبم را رها نمی کنم. بعد داد می زند می گوید من مست مستم مشت مشتم و…

یا اینکه می گویند: والله صد قدح بشکست … حضرت شراب حسین!

به حضرت سید الشهدا لقب حضرت شراب داده است! این محبت اهل بیت است؟ ما با اینها مشکل داریم.

رحیم پور ازغدی افزود: به آنها می گویم چرا این حرف را می زنی. در پاسخ می گوید: آقای خمینی در قیامت باید جواب دهد و عذاب می کشد. چون با قاتلین حضرت زهرا دستور اتحاد داده است.

اصلاً واقعاً اینها چه موجوداتی هستند. به او گفتم: این مردم سنی قاتل حضرت زهرا(س) هستند؟ این مردم سنی ما که برخی از آنها در شهرها زیر تابوت حضرت زهرا می روند؟ چرا دارید در دام وهابی ها می افتید. بعد این فیلم را پخش می کنند و وهابی در زیرش می گوید آیا حسین عاقل تر بود یا یزید. چرا می خواهید ایران را به عراق و سوریه تبدیل کنید. اینها به عقاید شیعه ، بازار اسلام، سیاست و جهاد کاری ندارند و فقط می خواهند همین طور جلو بروند.

استاد رحیم پور ازغدی ادامه داد: روایاتی درباره بازار اسلامی آورده بودم که دیدم این موضوعات مهمتر است. از بس این روزها دروغ و تهمت زدند. من خواهش می کنم منشور عزاداری رهبر انقلاب را بین مردم پخش کنند.

وی در ادامه به بیان بخش هایی از نوشته های امام خمینی پرداخت که آمده است: استعمار در فرهنگ حوزه های ما نفوذ کرده است. وقتی حربه تهدید کارگر نشد، راههای نفوذ تقویت شد. اولین القائشان جدایی دین از سیاست است. می گویند حسین و مهدی و علی و عاشورا … را سیاسی نکنید . می خواهیم با اینها حال کنیم.

در پاسخ باید به اینها گفت: اگر سیاست نبود، عاشورا نبود. عاشورا سیاسی بود. سید الشهدا(ع) گفت: ما با حاکمی مثل یزید بیعت نمی کنیم. حضرت حجت سیاسی است. شعار حضرت، حجت سیاسی است. شعار حضرت حجت، عدالت جهانی است که موضوعی سیاسی است.

امام می گوید: گفتند دین از سیاست جداست. تا جائی که این دخالت دون شان فقیه شد . روحانیون مجاهد از این نفوذی های حوزه بیشتر زخم برداشتند. اینها به ما تهمت بی دینی زدند.

در شروع مبارزات اسلامی اگر می خواستی بگویی شاه خائن است، بلافاصله جواب می شنیدی که شاه شیعه است! عده ای مقدس نمای واپسگرا همه چیز را حرام می دانستند و هیچ کس قدرت این را نداشت که در مقابل آنها قد علم کند. خون دلی که پدر پیرتان از این دسته متحجر خورده است هرگز از فشارها و سختی های دیگران نخورده است.

فقاهت در منطق ناآگاهان غرق شدن در احکام فردی و عبادی شد و قهراً فقیه هم مجاز نبود که از این دایره و حصار بیرون رود و در سیاست [و] حکومت دخالت نماید، حماقت روحانی در معاشرت با مردم فضیلت شد.
به زعم بعض افراد، روحانیت زمانی قابل احترام و تکریم بود که حماقت از سراپای وجودش ببارد والاّ عالم سیاس و روحانی کاردان و زیرک، کاسه ای زیر نیم کاسه داشت . و این از مسائل رایج حوزه ها بود که هرکس کج راه می رفت متدین تر بود .. به ما نسبت تارک الصلوه و کمنیست می دادند و ما در تنهایی خون می گریستیم .

رحیم پور ازغدی ادامه داد: امام سه مرجع را دستور حصر خانگی دادند که اسنادش از لانه جاسوسی در آمد که می خواستند بر علیه امام خمینی کودتا کنند. امام می گوید ذائقه تان را تلخ نکنم. قبلا همین کار را با امیر المومنین انجام دادند.

وی در پایان سخنرانی پیش از خطبه هایش گفت: حرف هایی زدم که دشمنانم زیاد شد. ریگی در بازجویی هایش گفته بود یکی از هدفهای ما رحیم پور ازغدی بود. این تیم های تروری که آمد دوستان هسته ای را زدند یک غیر هسته ای بود که بنده بودم. فقط شانس نیاوردیم اینها را گرفتند. تا الان دوستان وزارت اطلاعات گفته اند که سه تیم آمده اند که چند نفر را ترور کنند که یکی شما بوده اید.

ان شاء الله امیدواریم قبل از اینکه با سرم و … بمیریم همگی مان یا هدف گلوله وهابی ها یا شیعیان انگلیسی و یا صهیونیست ها قرار بگیریم.

منبع : تسنیمبرچسب ها: قمه زنی ، روضه انگلیسی ، نفوذ یهود ، تحریف عاشورا ، ظهور امام زمان ، مهدی طائب ، رحیم پور ازغدی ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 27 آبان 1393 12:47 ب.ظ

شنبه 1 مهر 1396 06:51 ب.ظ
excellent put up, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector do not
realize this. You must proceed your writing.
I am confident, you've a huge readers' base already!
شنبه 18 شهریور 1396 08:58 ق.ظ
First off I would like to say superb blog! I had
a quick question that I'd like to ask if you don't mind.
I was curious to know how you center yourself and clear your mind before writing.
I have had a hard time clearing my thoughts in getting
my thoughts out there. I do take pleasure in writing but it
just seems like the first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or hints?
Appreciate it!
چهارشنبه 8 شهریور 1396 10:52 ق.ظ
You could certainly see your expertise in the work you write.
The world hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to say how they believe.

Always follow your heart.
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:44 ق.ظ
I all the time used to read paragraph in news papers but now as I am a
user of internet thus from now I am using net for
articles or reviews, thanks to web.
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:43 ق.ظ
I really like reading a post that will make people think.
Also, thank you for permitting me to comment!
شنبه 14 مرداد 1396 11:31 ق.ظ
My relatives always say that I am killing my time
here at web, except I know I am getting knowledge
all the time by reading such good content.
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:00 ق.ظ
I really like what you guys are up too. Such clever work
and coverage! Keep up the wonderful works guys I've you guys
to my own blogroll.
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:12 ق.ظ
Hello, Neat post. There is a problem together
with your web site in internet explorer, could test this?
IE nonetheless is the market chief and a large portion of
people will omit your great writing because of this problem.
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:32 ب.ظ
Its such as you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the e book
in it or something. I feel that you can do with some p.c. to force the message home a bit, but other
than that, this is magnificent blog. A great read.
I will definitely be back.
دوشنبه 9 مرداد 1396 04:51 ب.ظ
Hey there are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you
need any html coding knowledge to make your own blog?

Any help would be really appreciated!
دوشنبه 9 مرداد 1396 02:59 ب.ظ
Hola! I've been following your site for a while now and finally got the courage to
go ahead and give you a shout out from Porter Texas! Just wanted to
say keep up the excellent job!
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:37 ب.ظ
Wow, this article is fastidious, my sister is analyzing
these things, so I am going to let know her.
دوشنبه 9 مرداد 1396 12:52 ب.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how
can i subscribe for a blog web site? The account aided
me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast
provided bright clear idea
دوشنبه 9 مرداد 1396 08:30 ق.ظ
Your style is very unique in comparison to other folks I have read stuff from.

I appreciate you for posting when you have the opportunity,
Guess I'll just bookmark this blog.
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:29 ب.ظ
Hi there, I log on to your blog regularly.
Your story-telling style is awesome, keep it up!
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:11 ب.ظ
Very nice article. I certainly love this site. Stick with it!
یکشنبه 8 مرداد 1396 05:42 ق.ظ
Quality posts is the key to attract the users to go to see the web page,
that's what this web site is providing.
یکشنبه 8 مرداد 1396 05:04 ق.ظ
That is very attention-grabbing, You're a very skilled blogger.

I've joined your rss feed and look forward to in search of more of your fantastic post.
Also, I have shared your site in my social networks
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:32 ق.ظ
Can I just say what a relief to uncover someone who actually understands what they are talking
about over the internet. You certainly understand how to
bring an issue to light and make it important.
More and more people should read this and understand this side of the story.
I was surprised that you aren't more popular given that you surely have the gift.
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:19 ق.ظ
Awesome! Its genuinely remarkable piece of writing, I have got much clear idea regarding
from this post.
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:35 ق.ظ
Fastidious response in return of this issue with firm
arguments and explaining all regarding that.
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:23 ق.ظ
hi!,I love your writing very so much! proportion we be in contact more about your article on AOL?
I require a specialist on this space to resolve my problem.
May be that's you! Looking ahead to peer you.
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:23 ق.ظ
Your way of describing the whole thing in this paragraph is
truly pleasant, every one be able to without difficulty know it, Thanks
a lot.
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:04 ق.ظ
I am really loving the theme/design of your website.

Do you ever run into any web browser compatibility
problems? A small number of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer
but looks great in Chrome. Do you have any ideas to help fix this issue?
شنبه 7 مرداد 1396 11:32 ب.ظ
Hello, I enjoy reading all of your article post.

I wanted to write a little comment to support you.
شنبه 7 مرداد 1396 11:13 ب.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
blog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed
account your blog posts. Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.
شنبه 7 مرداد 1396 10:29 ب.ظ
This post is actually a good one it helps new internet users,
who are wishing in favor of blogging.
شنبه 7 مرداد 1396 09:49 ب.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll definitely return.
شنبه 7 مرداد 1396 09:38 ب.ظ
Hello! I just wanted to ask if you ever have any trouble with
hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no data backup.

Do you have any solutions to stop hackers?
شنبه 7 مرداد 1396 09:15 ب.ظ
Fantastic goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you
are just extremely excellent. I really like what you have acquired here, certainly like what you're stating and the way in which you
say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it
smart. I can not wait to read much more from you.
This is really a wonderful web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30