تبلیغات
ظهور 313 - ردپای قمه‌زنان انگلیسی در قم

ردپای قمه‌زنان انگلیسی در قم

نویسنده : مدیریت سایت پنجشنبه 29 آبان 1393 03:15 ب.ظ  •    ارسال شده در: مصاحبه،گزارش اخبار فرهنگی مذهبیمداحی می‌آید و افراد را لعن می‌کند و می‌گوید هرکسی قبول نکند بر وی هم لعنت بفرستید؛ مگر رهبر انقلاب اسلامی، حضرات آیات عظام وحید خراسانی و مکارم شیرازی... اعلام نکردند این کار‌ها حرام است؟

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست ماهانه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، اظهار کرد: در برخی از روایات در منابع دینی ما بیان شده است که در آینده قومی از تبار سلمان خواهند آمد که از تبلیغات و فضاسازی‌های منفی و جنگ روانی‌ها هراسی به دل راه نخواهند داد و در آیات قرآن کریم تاکید شده است که عمده‌ترین مشکل جامعه اسلامی، بازگشت و پیمان شکنی با خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) است.

 

آیت الله محسن اراکی در ادامه افزود: اطاعت و یاوری رهبری از مهم‌ترین ویژگی مومنان است که امت انقلابی ایران بر آن پایبند بوده است و به نظر می‌رسد امتی که خداوند وعده داده است و قومی که خداوند فرموده در آینده عهده‌دار مسئولیت بزرگ خواهد شد، همین امت انقلابی ایران است.

 

وی با اشاره به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) گفت: صحنه کربلا، صحنه وفای به عهد و اطاعت و نصرت بود. و اصحاب و یاران سیدالشهدا (علیه السلام) و فاداران این دو پیمان بودند. لذا وقتی پس از نبرد و جراحت بر زمین می‌افتادند، این آیه کریمه را تلاوت می‌کردند که: «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدِیلاً».

 

آیت‌الله اراکی به مشکلات جامعه اسلامی در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: مشکل جامعه اسلامی از روز اول پیمان شکنی و عدم اطاعت از ولایت بود، در قرآن کریم به دو ظلم فردی و اجتماعی اشاره شده است که خانه نشینی حضرت علی (علیه السلام) از مصادیق ظلم اجتماعی بود. بزرگ‌ترین ظلم اجتماعی در طول تاریخ روی گردانی از نعمت بزرگ رهبری حضرت علی (علیه السلام) بود که جامعه اسلامی از آن محروم شد.

 

وی در ادامه به تبیین نقش منافقان و پیمان شکنان در طول تاریخ پرداخت و تصریح کرد: پیمان شکنان منافقانی هستند که ابتدا مدعی همراهی هستند و در صحنه انقلاب حضور پیدا می‌کنند اما بعد پیمان شکنی می‌کنند، بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین شاخصه منافقان پیمان شکنی است.

 

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی به چهره منفور آمریکا در دنیا اشاره و افزود: چهره آمریکا برای دنیا روشن است و منافقان در کشور سعی در ترساندن ما از آمریکا داشته و دارند و گفتند کوتاه بیایید. کوتاه آمدن در مقابل آمریکا حد و مرزی ندارد، حکومت مصر بیش از سی سال حلقه به گوش محض آمریکا بود و هر آنچه به آن‌ها امر شد انجام دادند اما مشکلات این کشور حل نشد و به عنوان مثال بیکاری و مشکلات اقتصادی و سیاسی در مصر بیداد می‌کند. عربستان نیز به عنوان حلقه به گوش آمریکا از مشکلات بسیاری برخوردار است و افراد بی‌سواد بسیاری دارد. در این دوران نفاق به پایان خواهد رسید و تضعیف جبهه مقاومت پایان خواهد یافت.

 

نباید اجازه دهیم در قم مسجد ضرار درست شود‬

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه ایجاد چند دستگی و تفرقه و خون ریزی بین گروه‌های مختلف از اقدامات مهم منافقین است، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم در قم مسجد ضرار درست شود، قم مرکز انقلاب و امام است. نخستین خطری که قم را تهدید می‌کند این است که باید مراقب بود برای ما مرجع انگلیسی نسازند. هیئت‌های حسینی قم همیشه پیشتاز انقلاب و پرچمدار جریان خط امام و رهبری بوده‌اند اما امروز پول در برخی هیئت‌های قمی تقسیم می‌شود تا علیه خط رهبری و امام رفتار کنند.

 

وی با انتقاد از یک هیئت عزاداری در قم، گفت: در هیاتی مداحی می‌آید و افراد را لعن می‌کند و می‌گوید هرکسی قبول نکند بر وی هم لعنت بفرستید؛ مگر رهبر انقلاب اسلامی، حضرات آیات عظام وحید خراسانی و مکارم شیرازی... اعلام نکردند این کار‌ها حرام است؟

آیا باید در قم به مرجعیت و انقلاب توهین شود و علیه خط امام و رهبری این گونه اقدام شود و همه ساکت باشند و هیچ عکس العملی نشان ندهند؟

 

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه هدف این توطئه‌های بزرگ و پیچیده براندازی نظام است، اظهار کرد: امروز مسئله قمه زنی و لعن مطرح نیست که آن را مطرح کرده‌اند؛ هدف دشمنان، تضعیف انقلاب و خط امام و رهبری و شورش در آینده است.

این اقدامات، با هدف براندازی است و می‌خواهند براندازی نظام را از روی مرجع ساخته انگلیس با ابزار هیئت حسینی شروع کنند. هیئات حسینی قم باید الگو باشند، انقلاب پیشتاز برائت از دشمنان رسول خدا و امیرالمومنین (علیه السلام) است؛ مگر جوانانی که در دوران دفاع مقدس خون دادند پیشتازان برائت نبودند و مگر صدام تجسم دشمنان اهل بیت نبود؟ مگر رزمندگان ما نیستند که با داعش می‌جنگند، بچه‌های ناب انقلاب بی‌صدا در حال جنگ هستند و ما هنوز داریم خون می‌دهیم؛ حرم حضرت زینب (سلام الله علی‌ها)، سامرا، کربلا، نجف و ولایت علی (علیه السلام) را در سوریه و عراق چه کسانی نگاه داشته‌اند؟

 

وی افزود: افراد بی‌انصاف انقلابیون را متهم به این می‌کنند که اهل برائت نیستند، برائتی که آمریکا می‌خواهد ما اهل آن نیستیم؛ ما اهل برائتی هستیم که امام صادق (علیه السلام) تبیین کرده‌اند و فرمودند به مساجد اهل سنت بروید و با آن‌ها زندگی کنید. اهل سنت بدنه جامعه اسلامی و امانت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هستند و ما باید آن‌ها را برای ظهور آماده کنیم و با اهل بیت (علیهم السلام) آشنا سازیم و با معارف اهل بیت آشتی دهیم؛ چرا کاری می‌کنید که بدنه جامعه اسلامی از حسین بن علی (علیه السلام) جدا شود؟

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه گفت: آیا با اهل سنت مراسم عزاداری برگزار کردن رفتار حسینی است یا کشتن و خون ریختن؟ چه کسانی در رکاب حضرت علی (علیه السلام) در جنگ با معاویه می‌جنگیدند؟ فکر می‌کنید همه شیعه اثنی شعری بودند؟ مگر چه کسانی پای درس امام صادق بودند؟ مگر درب خانه امام صادق (علیه السلام) به روی شیعه و سنی باز نبود؟ ما موظف هستیم بدنه جامعه اسلامی را برای ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) آماده و تربیت کنیم.

 

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در انتقاد به کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف افکنی می‌کنند اظهار داشت: اگر شما راست می‌گویید شیعه هستید، چرا یک مرتبه مشاهده نکردیم به جای قمه زنی، از معارف حسینی و اهداف قیام امام حسین (علیه السلام) سخن بگویید.

 

آیت الله اراکی در ادامه به برخی حواشی که وارد شعائر حسینی گشته اشاره کرد و افزود: مگر امام صادق (علیه السلام) قمه می‌زد یا مراجع تقلید قمه زده‌اند؟ چرا اصرار دارید آن را پیشانی شیعه کنید؟ در دهه اول محرم چه کردند و ماهواره‌های انگلیسی دائم می‌گفتند در خیابان‌ها قمه بزنید.

سامرا شهری است که اغلب ساکنان آن اهل سنت هستند سال هاست که همین اهل سنت از شیعیان پذیرایی می‌کنند، بزرگان نقل کرده‌اند فرد مداحی هرروز در سامرا روضه حضرت زهرا (سلام الله علیها) می‌خواند که پس از پیگیری با چند واسطه متوجه شدند فردی در سفارت انگلیس بانی این روضه خوانی بوده است.

بنده اطلاع دارم امروز کسانی به نام تاجر پیدا شده‌اند که پول از عربستان و سفارت انگلستان می‌گیرند و خرج قمه زنی می‌کنند و به هیئاتی که قمه زنی کنند اهدا می‌کنند.

 

آیت الله اراکی در پایان تصریح کرد: امروز دشمنان می‌خواهند ایران را به سوریه تبدیل کنند و سنی‌های ایران را که در جنگ و انقلاب حضور داشتند، در نقاط مختلف کشور علیه شیعیان بکار بگیرند باید امروز هوشیار باشیم و بحث وحدتی که رهبری بر آن تاکید دارد‌‌ همان است که امام صادق (علیه السلام) گفته است. امام صادق (ع) با اهل سنت چه رفتار و کرداری داشتند که علمای آن‌ها پای منبر ایشان بودند؛ رهبری نیز می‌گوید همین گونه رفتار کنید و‌‌ همان سخنانی است که آیت الله العظمی بروجردی و مراجع راستین بر آن تاکید داشته‌اند.

 

 

تسنیم

 برچسب ها: مسجد ضرار ، مجمع جهانی تقریب ، آیت الله محسن اراکی ، قمه ، قمه زنی ، مراجع ، قم ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 آبان 1393 03:24 ب.ظ

شنبه 1 مهر 1396 05:57 ب.ظ
Great work! This is the kind of info that should be shared around the web.
Shame on the search engines for not positioning this publish
higher! Come on over and talk over with my web site .
Thank you =)
یکشنبه 15 مرداد 1396 10:36 ب.ظ
Hey there! This post could not be written any better!
Reading through this post reminds me of my previous
room mate! He always kept talking about this.
I will forward this post to him. Fairly certain he will have a good read.
Thank you for sharing!
شنبه 14 مرداد 1396 12:43 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I am
trying to find things to improve my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:41 ب.ظ
Very good info. Lucky me I recently found your site by chance (stumbleupon).
I've book marked it for later!
یکشنبه 7 خرداد 1396 10:11 ب.ظ
Good day very nice web site!! Guy .. Excellent ..
Superb .. I'll bookmark your site and take the feeds also?

I'm glad to search out so many useful info here within the publish, we want work out more techniques in this regard,
thank you for sharing. . . . . .
سه شنبه 29 فروردین 1396 09:09 ق.ظ
Thanks , I've recently been looking for information approximately this topic for ages and yours is the
best I have found out so far. However, what about the bottom line?

Are you positive in regards to the supply?
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:56 ب.ظ
My spouse and I absolutely love your blog and find nearly all of your
post's to be what precisely I'm looking for.
Does one offer guest writers to write content for yourself?
I wouldn't mind producing a post or elaborating on some of the subjects you write with regards to
here. Again, awesome site!
پنجشنبه 29 آبان 1393 03:34 ب.ظ
سلام اعتراف می کنم که وب سایت خیلی خوبی داری . مطلباتم خوب بود
اگه دوست داشتی به این وب سایتم سر بزن
تبادل لینک کنی خوشحال میشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر